Soojuspumbad – soodne võimalus turismihooajaväliseks kütmiseks

Turismihooaeg on kõige tulusam periood aasta jooksul – see on paljude ettevõtjate magus aeg enda tulude kasvatamiseks. Nii suvistes kui ka talvistes kuurortpiirkondades õitseb majutus-, toitlustus- ja meelelahutusäri eelkõige kõrgperioodil ja seda on avastanud paljud uued ettevõtjad. Üha enam on kasvamas külaliskorterite, kodumajutuse pakkujaskond. Kuidas kärpida aga majutusäri kulusid madalhooajal?

Suurimaks kuluallikaks on külaliskorterite ja -majadel just küte. Madalamateks kuludeks tuleb valida võimalikult soodne kütteallikas.

Soojuspumbad on revolutsioonilised kliimaseadmed, mis tagavad taskukohase ja samal ajal ka keskkonnasõbraliku kütte nii korterites kui ka majades. Soojuspumpade valik on suur, kuid meeles tasub pidada, et olemas on kolme liiki soojuspumpasid: õhksoojuspumbad, õhk-vesi soojuspumbad ja maasoojuspumbad. Korteritesse sobivad eelkõige õhksoojuspumbad ja majadesse õhk-vesi ning maasoojuspumbad.

Keskendume siinkohal õhksoojuspumpadele, mis on populaarsust kogunud viimaste aastate jooksul väga suurel määral. Need soojuspumbad toodavad soojusenergiat välisõhu kaudu – soojusenergia saamiseks pumbatakse välisõhku salvestunud energiat siseruumidesse. Selline meetod hoiab üldiselt küttekuludelt kokku kuni 70%, olles samaaegselt keskkonnsõbralik küttevalik.

Soojuspumbad

Veelgi efektiivsemaks säästmiseks on võimalik soetada ka nutikütmist võimaldav aplikatsioon, näiteks AirPatrol, mis võimaldab kaugelt kütta ja jahutada siseruume. Kaugküttes targalt võid veelgi optimeerida enda küttekulusid ja tagada mugavalt ning kiirelt köetud ruum. AirPatroliga saad enne külaliste saabumist eemal olles valida kütmiseks sobiliku funktsiooni. Nii ei pea sa 24/7 hoidma sees õhksoojuspumpa.

Soojuspumpade hinnad võivad esialgu sind ehmatada, kuid siinkohal tuleb meeles pidada jooksvate küttekulude suurt kokkuhoida. Lisaks, vaatamata kõrgele hinnale on õhksoojuspumpadel lühikene tasuvusaeg.

Eesti kliimas on oluline madalhooajal hoida elamisväärset sisetemperatuuri kõikides ruumides, kuid vahetevahel tuleb ette hetki, mil suveperioodil võib vaja minna ka siseruumi jahutust. Õhksoojuspumbad on multifunktsionaalsed ja enamik uusi mudeleid sisaldab ka konditsioneeri. Seega, paigaldades enda külaliskorterisse õhksoojuspumba, siis oled ka taganud õhu värskendamise ja jahutamise samaaegselt.

Hooajaväline kütmine on kulukas, kuid olemasolevaid kulusid on võimalik vähendada, kui nutikalt valida rahakotisõbralikum ja keskkonnsäästlikum kütteallikas. Ahiküte on kindlasti üks odavamaid viise, kuid see nõuab järjepidevat kütmist, mis on külaliskorterite puhul tihtipeale tülikas. Keskküttest odavam on kasutada soojuspumpa – küta mugavalt ja säästlikult.


Partnerid | Info Pärnu kohta | KKK | Sitemap | Info & klienditeenindus: +372 5919 8069, info@parnumajutus.ee | ©2018 Pärnu Majutus OÜ