Miks valida külaliskorteri jaoks soojuspump?

õhk-õhk vs õhk-vesi soojuspumpTalv on lähenemas ja külaliskorterite puhul tekib küsimus, kas anda neid ajutiselt rendile kuni suveni või hoida tühjana järgmise suvitusperioodini. Tühjad korterid vajavad aga ka kütmist. Valides viimase, soovitame valida küttesüsteemiks soojuspumba. Eestis kasutatakse iga aastaga aina rohkem soojuspumpasid. Suure osa tänapäeva ehitatavatest eramutest varustatakse juba soojuspumbaga. Valikuid on erinevaid ja targa kasutamise puhul on kokkuhoid märkimisväärne.

Säästlikuks külaliskorteri kütmiseks sobib hästi õhk-õhk soojuspump. Investeering on ainult umbes tuhat eurot ja seeläbi kiire tasuvusajaga. Umbkaudselt tarbivad need tavalise radiaatoriga võrreldes 30-50% vähem energiat. Näiteks kui soojuspump toodab 5 kWh energiat ja tarbib selleks vaid 2 kWh, siis ülejäänud osa – 3 kWh – on tasuta energia, mis pärineb õhust. Suvel pakub õhk-õhk soojuspump suurepärast võimalust õhu jahutamiseks ja sellega on võimalik eemaldada õhust niiskus. Tuleb kindlasti meeles pidada, et näiteks radiaatorite puhul on külmumise oht. Ruumides, mille temperatuur võib talve jooksul langeda alla 0 kraadi, näiteks kõrvalruumid, kelder vms, tekib vee jäätumise oht. Tuleks suurendada küttevee temperatuuri ja tsirkulastiooni. Soovitatav on küttevette lisada ka külmumiskindlaid aineid. Soojuspumpa on aga oluliselt kergem reguleerida, soovitame uurida ka Eestis arendatud ja toodetud AirPatrol tooteid.

Otsite suurema pinna põhikütteallikat, siis soovitame vaadata ka õhk-vesi tüüpi soojuspumpade poole. Tegemist on parima lahendusega korrusmajade ja eramute jaoks. Õhk-vesi soojus­pump kasutab sooja tootmiseks ära välisõhku salvestunud soojusenergiat, mille energiakandjaks siseruumides on vesi (loe rohkem artiklist Kui palju õnnestub soojuspumbaga küttekulusid vähendada?). World Health Organisation soovitan, et tervete inimeste kodus võiks olla temperatuur vähemalt 18 kraadi. Haigete, puudega ja väga noorte või vanade inimeste puhul vähemalt 20 kraadi.

Soojuspumpade paigaldamine Eestis ei ole otseselt uus trend aga on väga jõudsalt kasvamas. Ajavahemikus 1993 kuni 2012 on Eestisse paigaldatud erinevate hinnangute põhjal 74 000 soojuspumpa, millest 65 000 on õhksoojuspumbad ja 9000 maasoojuspumbad.


Partnerid | Info Pärnu kohta | KKK | Sitemap | Info & klienditeenindus: +372 5919 8069, info@parnumajutus.ee | ©2018 Pärnu Majutus OÜ