Kuidas valida vastupidavat voodit?

voodid

voodid

Voodi on üks olulisemaid mööbliesemeid külaliskorterites. Inimesed veedavad umbes kolmandiku oma elust magades ja puhkus ei ole erand. See tähendab seda, et tulevane voodiostja peab eriti tähelepanelikult omale sobiliku raami valima. Toormaterjal, suurus ning üleüldine esteetika on vaid üksikud asjad, mida tuleb silmas pidada voodi valimisel.

Voodi peamine funktsioon on pakkuda tuge ja kõrgendust madratsile. Sekundaarne funktsioon on olla magamistoa kõige olulisem mööbliese, raami disain peaks mõjutama ka ülejäänud magamistoa interjööri kujundust. Uneankur on kindlasti sama individuaalne kui inimene ise. Loe ka 12 nõuannet kuidas valida voodit.

Laiutan, ei laiuta, üksi või kaksi?

Lisaks võiks arvesse võtta ka magamispinna suurust. Üksi või kaksi – see küsimus peaks esimesena peast läbi käima. Meeldib laiutada? Piisavalt suure magamistoa puhul on alati soovitatav vähemalt kaheinimese voodi võtta, isegi üksi elades. Parimal juhul hakkad varem või hiljem magamisaset kellegagi jagama, halvimal juhul saad omaette laiutada ja mõnuleda.

Kõrge või madal

Kõige klassikalisem voodi on umbes põlvekõrgune ning asetub nelja voodijala otsas. Üldiselt eelistatakse puidust konstruktsiooni, kuid leidub ka metallist eksemplare. Kõrgem platvorm muudab voodialuse panipaigaks, kuhu saab ära peita asju, mida päris igapäevaselt vaja ei lähe. Esimese korrusel elanike päästab nelja toega voodi ka maakülmast, mis võib levida hirmus kiirelt madratsini, kui voodi on madala profiiliga ning on lihtsalt maas. Ent kui põrand ei lähe külmaks, võib madala profiiliga voodi jätta põnevalt boheemlasliku mulje. Öökappi pole tarvis muretseda, selle töö teeb nüüd põrand ära…

Puidu võlu

Populaarseim tootematerjal voodiraamide valmistamisel on kahtlemata puit. See sobib pea igasse magamistuppa, kuna töötab mõnusalt nii traditsioonilise kui ka kaasaaegse interjööriga. Kirjeldada saab seda märksõnadega elus, soe, looduslik ja lahke. Puit lubab öösel head und, kuid veel paremat und lubab teadmine, et väljavalitud voodi on meelepärane.

Kontinentaalvoodid

Lisaks tavapärastele vooditele on Home4You valikus natuke erilisemad ja luksuslikumad voodid. Kontinentaalvoodid on mõeldud inimestele, kes otsivad tavapärasest voodist teistsugust, oluliselt mugavamat lahendust. Voodi koosneb aluseks olevast kahest kušetist ja vedrumadratsist – selline kooslus võimaldab kehal maksimaalselt mugavat asendit võtta. Aluskušeti sisuks on klassikaline vedrustus, mille vooderduseks on kvaliteetne poroloon. Sellised voodid tagavad taevaliku une.


Partnerid | Info Pärnu kohta | KKK | Sitemap | Info & klienditeenindus: +372 5919 8069, info@parnumajutus.ee | ©2018 Pärnu Majutus OÜ